KONST / Litografier / Färglitografi 8559213
*
nr 855 9213
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 20:13:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 15:50:20
1
Vinnande bud
27/10 13:00:08
2
200 kr
27/10 13:01:02
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 855 9213
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 15:50:20 | 1 | Vinnande bud |
27/10 13:00:08 | 2 | 200 kr |
27/10 13:01:02 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50